Porównanie OC

Porównanie OC - moda czy potrzeba?


Internetowe transakcje zaczynają wzbudzać coraz większe zaufanie wśród polskich użytkowników. Zaczynamy robić grupowe zakupy online nie tylko kosmetyków czy karnetów na fitness, ale coraz to poważniejszych produktów, jak np. ubezpieczenia. Naturalne staje się porównanie OC online przed zakupem polisy przez internet.

Porównanie ubezpieczeń OC przez internet ma trzy podstawowe zalety. Po pierwsze – wykonuje się je błyskawicznie (ok. 10 minut). Po drugie – zestawia oferty OC proponowane przez kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych. Po trzecie – pokazuje wiarygodne składki, pod warunkiem, że formularz kwotacyjny został wypełniony przez użytkownika prawdziwymi danymi.

Porównanie jakie umożliwia kalkulator OC daje możliwość wyboru najtańszej polisy spośród kilkunastu ofert na rynku.

Można uznać, że Polacy bardzo szybko zaczęli ufać internetowym zakupom i wirtualnym transakcjom. Z miesiąca na miesiąc zwiększa się liczba osób wykonujących porównanie OC i kupujących ubezpieczenia w internecie. A przecież ubezpieczenia nie są produktami FMCG. Niektóre z nich zawieramy na kilka, a nawet kilkadziesiąt lat i wiążą się ze sporymi zobowiązaniami. Mimo to, zapracowani Polacy wolą wykonać kilkunastominutowe porównanie OC składek proponowanych przez największe towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju, niż tułać się po mieście szukając placówek wybranych ubezpieczycieli. Przy porównaniu OC online mają pewność, że uzyskują rzetelne składki i mogą sfinalizować transakcję poprzez zakup wybranego najtańszego OC nie wychodząc nawet z domu.

Porównywarki ubezpieczeń OC


Jest niestety w sieci wiele serwisów podszywających się pod porównywarki ubezpieczeń. Proszą o wysłanie zapytania, po czym trzeba oczekiwać na odpowiedź konsultanta lub wyłudzają dane kontaktowe budując bazę mailingową, służącą do zasypywania naszych skrzynek niechcianymi mailami reklamowymi. Na rynku funkcjonują dwie solidne porównywarki ubezpieczeń OC, które umożliwiają zakup wybranej polisy i gwarantują rzetelne porównanie. Są to: ubea.pl i rankomat.pl. Aby uzyskać porównanie OC, użytkownik musi wypełnić formularz kwotacyjny, po czym automatycznie zostaną mu wyświetlone składki w poszczególnych firmach ubezpieczeniowych. Porównanie OC może się w obu serwisach zakończyć zakupem polisy. Oba kalkulatory posiadają w swojej ofercie kilkanaście towarzystw, zapewniając użytkownikowi szeroki wachlarz propozycji ubezpieczenia komunikacyjnego OC.

Porównanie cen i zakresów OC


Porównanie cen polis komunikacyjnych OC samochodu Ford Mondeo 1.8 i miejscowości Przemyśl. Wiek kierowcy 46 lat. 60% zniżki. Wcześniejszy ubezpieczyciel PZU. Kierowca od 26 lat.

Porównuj, ale i czytaj!


Porównywanie cen w przypadku ubezpieczeń OC to nie wszystko. Dla wielu osób ważna jest także jakość obsługi i opinie o danym towarzystwie ubezpieczenowym. Dobre informacje o wybranych ubezpieczycielach znajdują się na różnych forach internetowych o ubezpieczeniach. Niestety tu najczęściej spotykamy negatywne opinie, bo ludzie w świecie online lubią krytykować. Mało kto chwali za dobre - choć zmienia się to np. w przypadku like'ów i plusów, ale to inna historia. Możemy też porównując OC popatrzeć na rankingi towarzystw ubezpieczeniowych. Dobre porównanie towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi ubea.pl, dlatego polecamy wyciąganie wnioskówna podstawie tego źródła. W przypadku ubezpieczeń autocasco (AC) trzeba na pewno porównać zakres ubezpieczenia AC, bo to jest ważniejsze niż cena.