Kalkulator ubezpieczenia turystycznego w Warcie


Sezon wakacyjno-urlopowy to nie tylko lipiec i sierpień. Wypoczywać na ciepłych plażach za granicą można niemal cały rok, zimą rośnie zainteresowanie wypadami na narty, a weeken majowy sprzyja wiosennym wycieczkom. O ile jedziemy do rodziny nad jezioro, kwestia ubezpieczenia nie spędza nam snu z powiek, ale gdy wyjeżdżamy poza granice naszego kraju, sytuacja ulega zmianie. Na stronie towarzystwa WARTA znajduje się kalkulator ubezpieczeń turystycznych, dzięki którego niemal natychmiast możemy poznać cennik ubezpieczeń turystycznych.

Jak to działa? Na stronie głównej znajdujemy przycisk „Kup polisę online” i przechodzimy do prostego kalkulatora. WARTA kalkulator zawiera tylko pięć pytań. Mianowicie dotyczą one miejsca wyjazdu, terminu wyjazdu i daty powrotu, czasu trwania podróży, oraz – co ciekawe – ilością osób do 65 roku życia. I tyle.

Rezultatem są trzy rodzaje polisy: Travel, Travel Plus oraz Premium. Dla przykładowej 8-dniowej wyprawy do Gruzji dla jednej osoby, proponowane ubezpieczenie turystyczne wynosiło kolejno: 23 zł, 56 zł oraz 82 zł. Obok wyniku znalazła się także pięciogwiazdkowa skala oceniająca zakres ubezpieczenia a więc np. koszty leczenia (w Euro), usługi assistance, Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków czy ochrona bagażu.

Na plus oceniam także udostępnienie w pliku PDF ogólnych warunków ubezpieczenia. Zanim na cokolwiek się zdecydujemy, możemy zapoznać się ze szczegółowymi warunkami (co prawda dokument ma 28 stron i czytanie trochę zajmuje). Jeżeli podejmiemy decyzję pozytywną co do ubezpieczenia turystycznego, wystarczy jedynie kliknąć na czerwony przycisk „Kup polisę”.

Do dziś nie możemy się niestety doczekać kalkulatora OC AC Warty.

Sprawdzcie też wiedzę na temat kalkulatorów ubezpieczeń w serwisie OC-kalkulator.pl, który opisuje kalkulatory OC i multikalkulatory wielu towarzystw ubezpieczeniowych.