Kalkulator ubezpieczenia OC w Uniqa


Aby przeliczyć składkę ubezpieczenia OC samochodu, należy na stronie towarzystwa UNIQA przejść do zakładki „kup ubezpieczenie online” oraz wybrać rodzaj ubezpieczenia (w tym wypadku ubezpieczenie komunikacyjne). Formularz dzieli się na trzy części: „informacje dotyczące pojazdu”, „właściciele i współwłaściciele” oraz „historia ubezpieczenia”. Plusem jest to, że wszystkie pytania mieszczą się na jednej stronie i człowiek od razu wie, ile pól przyjdzie mu wypełnić zanim otrzyma wynik.

Informacje dotyczące pojazdu – standardowo – padają pytania o model, rodzaj, rok produkcji, liczbę drzwi, rodzaj paliwa, datę pierwszej rejestracji, aktualny przebieg oraz rodzaj użytkowania. Bez obaw, jeśli którekolwiek z pytań wydaje nam się niejasne – zawsze możemy skorzystać z podpowiedzi (niebieski przycisk z białym znakiem zapytania obok każdego pytania). I tak np. dowiemy się, że aktualny przebieg należy podać w przybliżeniu do 1000 km ( w niektórych kalkulatorach wymagana jest dokładność do np. 500 km).

W kolejnym punkcie przeglądamy listę standardowego wyposażenia samochodu (już odznaczone) a potem zaznaczamy możliwe wyposażenie dodatkowe. Spokojnie, lista nie jest przesadnie długa. Kolejną częścią formularza stanowi rubryka „właściciele i współwłaściciele”. Nie musimy się obawiać podawania żadnych szczegółowych informacji na swój temat, zostaniemy poproszeni jedynie o datę urodzenia, kod pocztowy, płeć oraz datę wydania prawa jazdy. Nic więcej, chyba że samochód ma współwłaściciela. W takim wypadku trzeba podać także jego dane tj. datę urodzenia, uzyskania prawa jazdy oraz informację o bezszkodowym przebiegu ubezpieczenia. Na koniec kilka pytań o historię ubezpieczenia samochodowego i gotowe.

Dużym plusem kalkulatora OC jest końcowe pytanie o wypowiedzenie obecnej umowy OC. Tym, którzy nie chcą doświadczyć sytuacji podwójnego ubezpieczenia, a nie wypowiedzieli wcześniejszej umowy, podczas gdy chcą zawierać kolejną, może się zapalić czerwona lampka. Lepiej teraz niż później.

Po wypełnieniu poprawnie całego formularza otrzymuje wyniki z wysokością składki OC. Możemy dostosować ofertę do własnych potrzeb dobierając do OC dodatkowo np. Mini Assistance czy ubezpieczenia dodatkowe tj. NNW kierowców i pasażerów. W przypadku chęci kupna polisy przechodzimy do kolejnego kroku polisy oraz postępujemy zgodnie z dalszymi wytycznymi. Kalkulatorowi OC UNIQA nie można zbyt wiele zarzucić, jest funkcjonalny i przejrzysty.