Kalkulator ubezpieczenia OC w Hestii


Trochę czasu zajmuje dotarcie do OC kalkulatora Hestii. Przeciętny użytkownik, po wejściu na stronę towarzystwa, nie znalazłszy kalkulatora w przeciągu kilkunastu sekund gotów poszukać szczęścia gdzie indziej. Jednak nam przypadło w udziale ocenić kalkulator, więc szukamy dalej. Dedukujemy. Pod skrzydłami Hestii mieści się marka You Can Drive. Po namyśle wchodzimy na You Can Drive i znajdujemy kalkulator OC. Jednak zła wiadomość dla osób powyżej 30 roku życia: nie dla was ten kalkulator. Na głównej stronie towarzystwa można się co najwyżej umówić na rozmowę z agentem, ale policzyć składkę już nie.

Powiedzmy jednak, że trzydziestka nam, póki co, nie grozi, więc obliczamy składkę w kalkulatorze OC Hestii na You Can Drive. Kalkulacja przebiega w trzech krokach: „samochód”, „ubezpieczony” i „oferta”. Najpierw więc wypełniamy dane dotyczące auta, czyli standardowo: marka, model, rok produkcji, rodzaj paliwa, pojemność silnika itd. W razie gdyby odpowiedź na któreś z pytań sprawiała nam trudność, wystarczy kliknąć na czerwony przycisk ze znakiem zapytania, aby uzyskać podpowiedź np. jeżeli nie pamiętamy pojemności silnika, to podpowiedź wskazuje gdzie znajdziemy tę informację. Dalej mamy jeszcze żmudną wyliczankę wyposażenia samochodu, przy której należy zaznaczyć posiadane funkcje w wyposażeniu dodatkowym.

Krok drugi to dane na temat ubezpieczonego. Nie ma się czego obawiać, nie trzeba będzie uzupełniać zbyt wielu osobistych pytań, poza kodem pocztowym oraz datą urodzenia. Ponadto, standardowe zapytania o wcześniejszego ubezpieczyciele, bezszkodową jazdę, datę otrzymania dokumentu prawa jazdy. I... to wszystko. Wreszcie przechodzimy do wyników. You can drive przedstawia nam ofertę do wyboru, a więc OC, OC w pakiecie z AC, bądź OC z dodatkowymi ubezpieczeniami np. Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków Kierowców i Ofiar czy Samochodem Zastępczym. OC dla naszego przykładowego Audi wyszło poniżej 500 zł. Całkiem nieźle. Podejmując decyzję na tak, wystarczy kliknąć w czerwony przycisk „Kup” pod kalkulacją. Jeżeli nie jesteśmy jeszcze zdecydowani, możemy zapisać wykonaną kalkulację, ale – uwaga! - trzeba mieć konto YCD lub e-konto w Ergo Hestii.

Kalkulator Hestii nie jest zły i gdyby osoby powyżej trzydziestego roku życia mogły sprawdzić w internetowym kalkulatorze swoją składkę (zamiast umawiania się na spotkaniem z agentem) byłby warty polecenia.