Kalkulator ubezpieczenia OC w Benefii


Na stronie internetowej towarzystwa Benefia nie ma kalkulatora OC przeliczającego możliwą składkę za ubezpieczenie auta, ale towarzystwo prowadzi także sprzedaż ubezpieczeń online poprzez brand Benefia24. Idąc tym tropem, słusznie znaleźliśmy tam formularz do wyliczenia składki za OC samochodu. „Wykorzystaj kalkulator OC i oblicz składkę w 2 minuty”. Brzmi obiecująco. A więc do dzieła!

Pierwszą cechą na plus kalkulatora OC Benefii jest ładny wstęp informujący jakie dokumenty potrzebujemy mieć aby szybko dokonać kalkulacji (prawo jazdy i dowód rejestracyjny) oraz co zrobić, gdy mamy jakikolwiek problem z którymś pytaniem (możemy skorzystać z podpowiedzi w postaci niebieskiego przycisku ze znakiem zapytania). W każdej chwili można też skontaktować się z konsultantem, którzy pomoże i wyjaśni zawiłe zagadnienia (jeżeli takowe się pojawią).

Na początek zostajemy proszeni o wybór rodzaju ubezpieczenia. Odrobinę nas drażni reklama Assistance. Przyszliśmy sprawdzić tylko OC. Formularz kalkulatora Benefii niestety nie jest na jednej stronie, więc ciężko ocenić ile będzie pytań (ale trzymamy za słowo, że 2 minuty nam to zajmie). Za to mamy ładnie wyszczególnione kolejne kroki. Najpierw kilka podstawowych danych o pojeździe (rok produkcji, marka, model, data pierwszej rejestracji itd.). Potem informacje o właścicielu, czyli wiek (nie trzeba wcale podawać pełnej daty urodzenia), rok otrzymania prawa jazdy (też bez ścisłej daty), kod pocztowy oraz płeć. Później pytania z zakresu bezszkodowej jazdy i... już.

Faktycznie, nieco ponad 2 minuty. Otrzymaliśmy cenę możliwej składki za ubezpieczenie OC w Benefii. Skoro na początku wybraliśmy samo OC, to poza wartością składki OC, nic innego się nie pojawiło. W sumie dobrze, ale... Skoro składka wyszła mniej niż oczekiwaliśmy, to ewentualnie moglibyśmy rozpatrzyć inne dodatkowe zabezpieczenia. Nic z tego.

Co ważne, cena składki w wyliczonej ofercie dotyczy sprzedaży ubezpieczenia u danego agenta. W placówce towarzystwa wartość składki może już być inna. Nie jesteśmy zdecydowani, co sądzimy o naszych rezultatach. Kalkulator OC Benefia oferuje nam jeszcze wysłanie oferty na adres mailowy, abyśmy mogli się zastanowić. Nie wymaga to logowania ani rejestracji w serwisie. W sam raz dla nas. Pomimo pewnych mankamentów, kalkulator OC Benefia oceniamy całkiem dobrze.