Feature-img

Kalkulator OC AC, czyli jak porównać ubezpieczenia


Kalkulatory OC i porównywarki ubezpieczeń stały się bardzo pomocnym źródłem wiedzy o najniższych cenach. Najprężniej rozwijają się one w branży ubezpieczeń komunikacyjnych, gdzie kalkulatory ubezpieczenia OC i AC są nieocenionym źródłem wiedzy na temat wysokości składek OC lub AC, jakie oferują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Kalkulator OC to bardzo złożony system informatyczny, który działa online w sieci Internet. Za pomocą specjalnie przygotowanych programów łączy się z bazami danych ubezpieczycieli i na podstawie informacji w nich zawartych, oblicza wysokość składki OC. Kalkulator pozwala w prosty i szybki sposób uzyskać porównanie ubezpieczenia OC lub AC. Użycie kalkulatora OC online wymaga jedynie posiadania komputera podłączonego do sieci Internet i informacji o obecnym ubezpieczeniu auta.

Kiedy warto używać kalkulatora OC?


Kalkulator OC powinien stać się nieodzownym narzędziem każdego kierowcy chcącego znaleźć najtańsze ubezpieczenie dla swojego samochodu. Niejednokrotnie kupujemy polisę OC i/lub AC korzystając z promocji cenowej, a po okresie ubezpieczenia cena za przedłużenie może być większa niż tą, którą oferowano nam wcześniej. Dlatego warto przed każdym przedłużeniem ubezpieczenia porównać składki we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Często kwota jaką zaoszczędzimy stosując kalkulator ubezpieczeń potrafi osiągnąć 50% składki oferowanej przez obecnego ubezpieczyciela.

Warto swoje porównanie za pomocą kalkulatora OC wykonać już dwa tygodnie przed ekspiracją obecnej policy. Prawo pozwala nam zawrzeć nowe ubezpieczenie już miesiąc przed zakończeniem terminu obecnego ubezpieczenia samochodu. Należy pamiętać, że wypowiedzenie umowy OC możemy wykonać najpóźniej dzień przed ekspiracją obecnej polisy.

Porównanie OC coraz bardziej modne


Internetowe transakcje zaczynają wzbudzać coraz większe zaufanie wśród polskich użytkowników. Zaczynamy robić grupowe zakupy online nie tylko kosmetyków czy karnetów na fitness, ale coraz to poważniejszych produktów, jak np. ubezpieczenia. Naturalne staje się porównanie OC online przed zakupem polisy przez internet – najtańszej spośród kilkunastu ofert na rynku.

Porównanie ubezpieczeń OC przez internet ma trzy podstawowe zalety. Po pierwsze – wykonuje się je błyskawicznie (ok. 10 minut). Po drugie – zestawia oferty OC proponowane przez kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych. Po trzecie – pokazuje wiarygodne składki, pod warunkiem, że formularz kwotacyjny został wypełniony przez użytkownika prawdziwymi danymi.

Ubezpieczenia OC dostępne w kalkulatorach online


Prawie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe udostępniły już swoje systemy komputerowe dla porównywarek - kalkulatorów ubezpieczeń. W kalkulatorach OC znajdziemy ubezpieczenia m.in.: PZU, Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta S.A., Ubezpieczenia Ergo Hestia, Benefia TU S.A., InterRisk TU, Uniqa TU S.A. i wielu innych.

Na pewno warto poznać oferty wszystkich wymienionych towarzystw ubezpieczeniowych. Większość z nich umożliwia sprawdzenie składki ubezpieczenia OC na swojej stronie internetowej. Jednak po co mamy powtarzać wypełnianie formularza kwotacyjnego kilka czy kilkanaście razy, skoro możemy od razu skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, który obliczy nam składki ubezpieczenia OC we wszystkich wskazanych TU. Internetowe porównanie OC to prawdziwe udogodnienie dla kierowców w XXI wieku.

Co innego z ubezpieczeniami AC. Kalkulatory OC AC radzą sobie z liczeniem ich składek całkiem nieźle, ale ubezpieczyciele wymagają oględzin samochodu i często to determinuje wartość składki AC. Z resztą z korzysćią dla kierowców.

Pozostaje jeszcze kwestia towarzystw ubezpieczeniowych działających tylko direct. Kalkulatory ubezpieczenia samochodowego nie mają dziś niestety dostępu do baz danych ubezpieczycieli direct. One po prostu nie chcą się porównywać. Dlaczego? Albo mają drogo, albo ich systemy kwotacyjne są świetnie opracowane marketingowo i klient trafiający na dany direct, kupuje już w nim. My osobno opisujemy ubezpieczenia direct, bo są na pewno godne uwagi. Patrząc na rozwój rynku ubezpieczeń na zachodzie Europy, kalkulatory OC stają się coraz modniejsze i coraz więcej kierowców korzysta z ubezpieczenia kupionego online.

Kalkulatory firm ubezpieczeniowych


Przygotowaliśmy dla Państwa informacje o kilku ważnych kalkulatorach ubezpieczeń komunikacyjnych firm ubezpieczeniowych, które opisaliśmy w naszym serwisie. Wierzymy, że zdobyta w ten sposób wiedza pomoże Państwo odnaleźć lepsze OC i AC.


Kalkulator Benefia

Zobacz jak obliczyć wysokość składki za OC i AC w towarzystwie Benefia.


Kalkulator Hestia

Wylicz cenę ubezpieczenia samochodu w Ergo Hestii.


Kalkulator InterRisk

Sprawdź ceny polis komunikacyjnych w InterRisku.


Kalkulator PZU

Czy największe w Polsce towarzystwo ubezpieczeń ma sprawny kalkulator ubezpieczeń online?


Kalkulator UNIQA

Nie unikniesz porównania OC i AC, kiedy szukasz najtańszej polisy.


Kalkulator Warta

Drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel w Polsce oferuje już swój kalkulator ubezpieczeń turystycznych.

Kalkulatory OC AC ubezpieczycieli komunikacyjnych w Polsce


W Polsce dostępnych jest online kilka niezależnych kalkulatorów OC i AC. Poniżej przedstawiamy te, które porównują ubezpieczenia komunikacyjne większej ilości ubezpieczycieli. Kalkulatory OC umożliwiają dokładnie porównanie OC.


Ubea.pl

Ubea.pl to porównywarka ubezpieczeń komunikacyjnych oraz turystycznych, emerytalnych, na życie i nieruchomości. Kalkulator ubezpieczenia OC jak i kalkulator AC porównują oferty już 19 towarzystw ubezpieczeniowych - tradycyjnych i direct.


CUK

Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych to niezależna multiagnecja posiadająca w ofercie około 60 produktów ubezpieczeniowych 18 wiodących towarzystw ubezpieczeniowych. CUK od niedawna na stronie udostępnia kalkulator OC - dobre porównanie ubezpieczeń OC.


Mubi

Mubi to jeden z najmłodszych kalkulatorów OC AC na polskim rynku ubezpieczeń. Portal skupia się na ubezpieczeniach komunikacyjnych.