Bez względu na to co przynosi Ci radość z jazdy
- bezpieczeństwo jest najważniejsze

Ubezpieczenia direct, a tradycyjne

Tradycyjne ubezpieczenia możemy kupić za pośrednictwem agenta ubezpieczeniowego. Agent posiada zazwyczaj wiedzę na temat aktualnych ofert ubezpieczeń kilku ubezpieczycieli. W jego zasięgu są te ubezpieczenia OC i AC, z których oferentami ma podpisaną umowę albo z których pozyska największą prowizję. Samo zawarcie polisy wymaga poświęcenia czasu w trakcie spotkania, na którym poznamy oferty i wybierzemy najkorzystniejsze ubezpieczenie.

Alternatywą dla agentów są ubezpieczenia direct. Cały proces, w którym docelowo stajemy się posiadaczem ubezpieczenia zaczyna się od wejścia na stronę internetową lub wykonaniem telefonu, a kończy się na odebraniu polisy od kuriera pocztowego. Ubezpieczenie direct to produkt, który z założenia ma nam zaoszczędzić czas i pozwolić poznać szerszą gamę produktów. Najważniejsze w nim jest jednak to, że powinno być tańsze. W trakcie zakupu direct pomijany jest agent, a więc i jego wynagrodzenie. Czy jest tak w praktyce? Wszystko zależy od towarzystwa ubezpieczeniowego, dlatego warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń, by mieć pewność, że wybrane ubezpieczenie gwarantuje nam najniższą cenę. Szczególnie jeśli w grę wchodzą ubezpieczenia OC i AC.


Znajdź najtańsze OC spośród oferty 17 towarzystw ubezpieczeniowych, w tym 6 direct:

>> Kalkulator ubezpieczeń OC i AC samochodu <<

Zawarcie umowy ubezpieczenia direct

Ubezpieczenia direct

Ubezpieczenia direct możemy traktować jako bezpośrednie zawarcie umowy ubezpieczenia. Klient kontaktuje się z ubezpieczycielem przez serwis internetowy lub telefon. W trakcie kontaktu przekazuje informacje o podmiocie ubezpieczenia, historii wykorzystania swoich polis, oraz otoczeniu wpływającemu na kwotę ubezpieczenia. Proces ten odbywa się za pomocą infolinii lub formularza kwotacyjnego. Odpowiedzialność za podawane informacje jest identyczna, jak u agenta. Płatność za pozyskane ubezpieczenie jest dokonywana przelewem albo w trakcie odbioru polisy. Polisa zostaje przesłana emailem bądź za pomocą kuriera. W pierwszym przypadku możemy ją szybko wydrukować i od razu używać. Takie polisy spełniają wszystkie prawne wymagania polskiego prawa i są traktowane na równi z tradycyjnymi przez organa kontroli.

Kalkulatory ubezpieczycieli direct

Firmy ubezpieczeniowe, które opierają się wyłącznie na modelu sprzedaży ubezpieczeń direct, nie dają możliwości porównywania swoich ofert internetowym kalkulatorom ubezpieczeń OC i AC. Dlatego proponujemy sprawdzić w nich składki samemu, lub wybrać jedno z wielu ubezpieczeń jakie można porównać w kalkulatorze OC. Poniżej krótki opis ubezpieczeń direct i odnośniki prowadzące do kalkulatora ubezpieczenia direct poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Liberty Direct

Liberty Direct należy do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej – Liberty Mutual, która świadczy usługi ubezpieczeniowe w 24 krajach Ameryki, Europy i Azji. Firma działa w Stanach Zjednoczonych od 1912 roku i jest na tamtejszym rynku jedną z największych instytucji ubezpieczeniowych. Liberty Mutual oferuje pełną gamę produktów ubezpieczeniowych dla Klientów indywidualnych i instytucjonalnych: ubezpieczenia życiowe, ubezpieczenia majątkowe oraz ubezpieczenia samochodowe.
W Polsce od 2002 roku oferuje je spółka Liberty International Underwriters przez firmy brokerskie. W segmencie Klientów indywidualnych na rynkach europejskich grupa Liberty Mutual obecna jest Portugalii, Turcji oraz Hiszpanii oraz w Polsce - pod marką Liberty Direct. W naszym kraju Liberty Direct udostępnia swój kalkulator ubezpieczeń oferując ubezpieczenia komunikacyjne: OC, AC i NNW.

AXA Direct

AXA DIRECT rozpoczęła działalność w Polsce w listopadzie 2006 roku, oferując pełną gamę ubezpieczeń komunikacyjnych dla właścicieli samochodów: OC, AC, OC+AC, NNW, Assistance oraz szereg innowacji rzadko spotykanych na polskim rynku. Kalkulator ubezpieczeń AXA Direct jest jednym z najczytelniejszych narzędzi w klasie kalkulatorów ubezpieczeniowych na rynku Polskim. W kwietniu 2010 roku AXA Direct rozszerzyło ofertę o ubezpieczenia dla właścicieli motocykli, która zachowując kompleksowość oferty dla samochodów, została powiększona o elementy skierowane specjalnie do motocyklistów jak np.: transport motoru unieruchomionego w wyniku wypadku, samochód zastępczy czy ubezpieczenie wyposażenia dodatkowego (np. kufry, owiewki, alarmy) w tym także specjalistycznego ubioru kierującego.

Link4

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA działa na polskim rynku od 2003 roku i była pierwszą firmą ubezpieczeniową, oferującą polskim kierowcom >ubezpieczenia komunikacyjne typu direct, czyli nowoczesny i wygodny sposób ubezpieczania samochodu przez telefon oraz Internet. Oferta, podejście do obsługi Klientów oraz silna kampania reklamowa spotkały się z uznaniem i dużym zainteresowaniem polskich kierowców, którzy chętnie kupowali ubezpieczenia direct Link4. Na początku Link4 oferowało jedynie podstawowe ubezpieczenia samochodu, obecnie nasza oferta obejmuje również: ubezpieczenia mieszkania, podróży. Od 15 czerwca 2009 r. Link4 należy w całości do RSA, który jest wiodącym ubezpieczycielem. Oferuje ubezpieczenia direct w 130 krajach na całym świecie

AVIVA

Grupa Aviva (dawniej Commercial Union) weszła do Polski od 1992 roku. Obecnie Aviva to sześć spółek, które w sumie tworzą jedną z największych instytucji finansowych w naszym kraju. Grupa Aviva posiada w Polsce ponad 3 miliony Klientów i zarządza aktywami o wartości przekraczającymi 50 miliardów PLN. Jedną z silniejszych pozycji Aviva zdobyła poprzez wejście z ofertą tanich polis OC i AC. Ubezpieczenia komunikacyjne Aviva Direct poza standardową ofertą ubezpieczeń auta posiadają w swoim zbiorze prodykty takie jak: Zielona Karta, ubezpieczenia szyb, ubezpieczenia ochrony prawnej.

Allianz Direct

Allianz Direct New Europe to międzynarodowa spółka Grupy Allianz, która prowadzi działalność w Polsce od 2006 roku. Obecnie oferuje produkty ubezpieczeniowe, a przede wszystkim ubezpieczenia direct: samochodowe, mieszkaniowe i podróżne w pięciu krajach - w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji, w Czechach i w Rumunii. Allianz Direct zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń samochodowych online oraz udostepnia swoje kalkulatory z dużym podziałem produktowym, dzieląc je na: obowiązkowe OC, autocasco i pakiety oraz nowy produkt Start Casco.

Inne directy w Polsce

W Polsce można wymienić jeszcze inne firmy opierające swój model na systemie sprzedaży direct. W zasadzie każdy ubezpieczyciel obecnie proponuje pewien model pośredni w sprzedaży ubezpieczenia, a mianowicie formularz jak w towarzystwie direct, tylko bez podania kwotacji. Jak to działa dla Klienta? Podaje on dane jakie są potrzebne do kalkulacji polisy, a po tym czeka na kontakt agenta, który dopina transakcji sprzedaży ubezpieczenia.

Jako pewną ciekawostkę proponujemy również Państwu odwiedzenie strony Europe Direct, która działając przy Komisji Europejskiej dostarcza ogólnych informacji na tematy europejskie we wszystkich językach EU, ale tylko oficjalnych. Serwis nie stanowi o ubezpieczeniach, ale jest dziś chyba najciekawszych directem spoza tej branży i przy bliższym poznaniu zyskuje, bo nie wymaga opłat, jak ubezpieczenie OC czy AC.Idź do góry strony